Pierwsza czapka na drutach
Z tej strony korzystałam:
http://pl.dawanda.com/zrob-to-sam-diy-tutoriale/robienie-na-drutach/zrob-na-drutach-czapke-sciegiem-ryzowym


Moja pierwsza czapka! Prezent urodzinowy dla narzeczonego :) 

Pracowałam nad nią z osiem godzin! Ale było warto: jest piękna, ciepła, a co najważniejsze podoba się temu, co będzie ją nosił. Wykonałam ją na drutach 8 mm, zużyłam jeden motek grubej, czarnej włóczki. Tym samym obaliłam mit, jakoby rzeczy wykonywane na drutach były drogie i nieopłacalne. Bo gdzie kupiłabym taką świetną czapkę za 12 złotych? 

W dzierganiu wspierał mnie uszak, którego mogliście zobaczyć w poprzednim poście. Niestety był to nasz ostatni wspólny dzień... Uczucie pustki po stracie ukochanego zwierzaka jest straszne! Zwłaszcza, gdy mowa o absolutnie wyjątkowym uszaku, który bardzo szybko zdobył naszą miłość i sympatię całej rodziny, która jak to zwykle bywa, pukała się w głowię słysząc, że przytargaliśy do domu drugiego królika! Moja mama nie mówiła o nim inaczej, niż "mój ulubiony". 

Miszę poznaliśmy dzięki blogowi fundacji Azyl dla Królików. Jego historia jest podobna, do historii wielu innych uszaków, które pod opieką Azylu czekają na nowy, lepszy dom. Król, którego zaadoptowaliśmy został znaleziony na ulicy. Brudny, zaniedbany, a jak się później okazało chory. Tak! Jakiś ktoś wyrzucił 6-letniego królika na ulicę! 

W całej Polsce funkcjonuje kilka, może kilkanaście, takich fundacji. Króliki można zabrać do swojego domu na stałe lub na jakiś czas. Jeśli nie macie warunków albo czasu, żeby przygarnąć uszaka, zachęcam do wsparcia finansowego - każda złotówka się liczy!


www.azyl.vot.pl

Komentarze

  1. super przytulna! z pewnoscia będzie się dobrze nosic.
    gratuluje pierwszego projektu czapkowego :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz